Новини
Здобувачі освіти нашого ліцею, з групи №322, з допомогою кл.керівника Петрової Т.А., провели змістовні онлайн обговорювання та дискусії щодо подолання дискримінації жінок та проявів насилля
25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його оголосила Генеральна Асамблея ООН ще 1999 року. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми - боротьби проти такого явища як насильство.
За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.
Жінки у всьому світі зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства.
Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це ганебне і небезпечне явище.
Здобувачі освіти нашого ліцею, з групи №322, з допомогою кл.керівника Петрової Т.А., розробили проєкт «Зупини насильство – обери щасливе майбутнє», провели змістовні онлайн обговорювання та дискусії щодо подолання дискримінації жінок та проявів насилля.
Учні ознайомилися з експозиціями першого в Україні інтерактивного гендерного музею – Музею жіночої та гендерної історії (Gendermuseum), що був створений у Харкові в 2008 р. як громадська ініціатива. Найбільше вразила експозиція «Історія війни», яка розповідає про історії жінок, пов’язані із сучасною російсько-українською війною.
Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його прояви та комплексно реагувати.
Отож, мета щорічної акції «16 днів проти насильства»– привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.