Електромонтер з ремонту та обслуг. електроустаткуванняЕлектромонтер з ремонту та обслуг. електроустаткування

Електромонтер з ремонту та обслуг. електроустаткув

 

Кваліфікаційна характеристика

Професія: Електромонтер з ремонту та обслуговування  електроустаткування

Кваліфікації: II-III розряд

Характеристика робіт:

Технічне обслуговування і ремонт електрообладнання промислових підприємств, сільськогосподарського виробництва і електропобутових прикладів.

 Повинен знати:

   Основи електротехніки; будувати і принципи роботи електродвигунів, трансформаторів, комутаційної Без имени-2і пускорегулювальної апаратури, акумуляторів і електроприладів основні види електротехнічних матеріалів, їх властивості і призначення, правила і способи монтування і ремонту електроустаткування в обсязі виконуваної роботи; назву, призначення і правила користування роботи та контрольно-вимірювальним інструментом і основні знання про виробництво і організацію робочого місця; прийоми і способи заміни, зрощування і паяння проводів низької напруги; основи електроматеріалознавства; основи технічного креслення; основи технічних вимірювань.

Повинен уміти:

Без имени-3Виконувати окремі нескладні роботи з ремонту і обслуговування електроустаткування під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Монтувати і ремонтувати розподільні коробки клемників, запобіжних щитків і освітлювальної арматури. Очищати і продувати стисненим повітрям електроустаткування з частковим розбиранням, промиванням і протиранням деталей. Чистити контакти і контактні поверхні. Здійснювати оброблення, зрощування. Ізолювання і паяння проводів напругою до 1000 В. Прокладати установочні проводи і кабелі. Обслуговувати і ремонтувати сонячні і вітрові енергоустановки потужністю до 50 кВт. Виконувати прості слюсарні, монтажні і теслярські роботи під час ремонту електроустаткуванням. Виконувати такелажні роботи із застосуванням простих вантажних засобів і кранів, якими керують з підлоги.