Новини
День вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. Цього року втретє вшановуватимуть жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців.
Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Вчора - це наша історія. Вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Сьогодні з нашої історичної криниці належить вичерпати багато солоної від горя й сліз води. Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає.
Сьогодні в Україні день скорботи та пам’яті. Ми згадуємо всіх, хто втратив життя під час голодоморів у минулому столітті. То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно загублених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах - ось чорний слід Голодомору.
Трагедія Голодомору є важким уроком для України, для всього людства. Страшні події 1932-1933 років продемонстрували, як легко може бути зруйноване життя і як важко воно відроджується на випаленому полі. Україна і сьогодні відчуває на собі наслідки лиха, яке спіткало її у далеких тридцятих.
Наш народ не лише вистояв у голодне лихоліття. Спільно з іншими націями світу він переміг у найбільшій в історії людства війні, відбудував зруйновані міста і села. Ми зберегли себе як народ, зберегли свою історію, свою ідентичність. Ми здобули державну незалежність та йдемо сьогодні шляхом творення європейської країни, заможного суспільства.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору. Офіційно цей день називається Днем пам'яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Голодомор 1932-33 років забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними. В цей день люди запаливши свічки, хвилиною мовчання вшановують пам'ять невинних жертв трагедії. Нехай у наших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю. Сьогодні в нашій країні дуже важкі часи і дай,
Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору.
Сьогодні демократичний світ висловлює підтримку Україні. Сили безпеки та оборони України героїчно протистоять ворогові. І кожен із нас, пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, всі сили повинен спрямувати на підтримку наших захисників.
Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору цього року проходить під гаслом
«Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років