Новини

26 Лютого 2019

26 лютого викладач нашого ліцею Шаманська М. прийняла участь у засіданні «круглого столу» викладачів та майстрів в/н з немасових професій на базі Новокаховського професійного електротехнічного ліцею.

5

26 лютого на базі Новокаховського професійного електротехнічного ліцею відбулося засідання «круглого столу» викладачів та майстрів виробничого навчання з немасових професій на тему: «Оновлення змісту навчання шляхом впровадження стандартів професійно (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі». У роботі круглого столу взяли участь представники Новокаховського професійного електротехнічного ліцею, Херсонського професійного суднобудівного ліцею, ПТУ №14 м. Нова Каховка.

Методист НМЦ ПТО Вікторія Кір’язова зазначила, що однією із складових якісної підготовки кваліфікованих робітників є оновлення змісту професійно-технічної освіти, і детально зупинилася на шляхах впровадження у навчальний процес стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі.

Учасники заходу відвідали показовий урок–залік зі спецтехнології (професія «Токар»), який провела викладач Герасимчук Л.А. Під час уроку учні продемонстрували набуті знання, вміння працювати в команді, нести відповідальність за результати індивідуальної та колективної роботи. Урок отримав схвальні відгуки від колег.

Учасників круглого столу вразив своєю майстерністю досвідчений майстер виробничого навчання з професії «Коваль ручного кування» – Воробчук В.М., який продемонстрував ковальський воркаут «Мистецтво на мур». Продукт цього мистецького заходу – «Зірка Сварога».

Підсумовуючи результати круглого столу, учасники визнали, що сучасна професійна освіта розглядає орієнтацію на інтереси особистості, на становлення її ерудиції, розвитку самостійності у здобутті знань, тобто на компетентнісний підхід до навчання.

Сьогодення в умовах жорсткої конкуренції диктує нам свої вимоги – підготувати професійного, конкурентоспроможного, компетентного робітника. А якість підготовки здобувачів освіти на компетентнісній основі залежить від розуміння педагогами вимог сучасного ринку праці до кваліфікованих робітників, а також їх здатності до нових форм та методів навчання, вміння постійно оновлюватись та відповідати потребам сучасності, перебувати у стані постійного навчання.

2 rt1112
rt11123 4
5