Новини

20 Грудня 2017

20.12.2017. у актовій залі нашого ліцею пройшов Вечір пам’яті присвячений Всеволоду Федоровичу Заботіну

памятник   Zabotin V F-2

  100 років від Дня народження Всеволода Федоровича Заботіна виповниться 29 грудня, та як і годиться вдячним нащадкам, вшанувати пам'ять великого корабела вирішили учні нашого ліцею, разом з керівником музею ліцея А.О.Ласскою та керівниками художньої самодіяльності О.Куртоглу і В.В.Медвєдєвою підготували Вечір пам’яті  В.Ф. Заботіна.

   На захід були запрошені ветерани-суднобудівникі, адміністрація ліцея, учні, викладачі і майстри виробничого навчання.

  Розпочалася зустріч з демонстрації на екрані світлин із Всеволодом Заботіним – легендарною людиною, яка 25 років очолювала Херсонський суднобудівний завод. За цей час зі стапелів одного з найбільших підприємств колишнього СРСР зійшли 257 суден, збудованих за 25-ти проектами. 75 з них виготовили на експорт, на замовлення Греції, Німеччини, Данії, Індії, Великобританії і т.д. Саме завдяки В.Ф.Заботіну на Херсонському суднобудівному заводі, вперше у світовій практиці(!), впровадили електрозварювання у вугле-кисневому середовищі в автоматичному та напівавтоматичному режимах. Крім суден на заводі побудували 25 доків.

  Виступи ветеранів-корабелів були насичені спогадами, зокрема про самого В.Ф.Заботіна, адже більшість із них особисто працювали під керівництвом легендарного ген.директора. Отож і згадували, як будували – кораблі, доки. З ім'ям Всеволода Федоровича пов'язана поява прекрасного, зеленого, зручного для проживання житлового масиву міста Херсон — мікрорайону Корабел, де для суднобудівників побудований ціле містечко з лікарнею, магазинами, кінотеатром, дитячими садками, школами. У своїх спогадах ветерани праці згадували:«Він мав унікальний дар – вирішувати будь-яке складне питання і перепон для Заботіна просто не існувало».

   «Хочемо жити, як в Херсоні!» - це не байка, а реальне гасло, яке з’явилося в Ленінграді на початку 80-х. Такої слави далеко за межами тоді ще республіки обласний центр набув завдяки Всеволоду Заботіну.

  Завершилась тепла зустріч зверненням учнів до ветеранів праці, про те що будуть зберігати і примножувати здобутки наших дідів та прадідів. Всім присутнім побажали здоров’я, чистого безхмарного неба, пошани від оточуючих, турботи та любові близьких.