Новини

26 Жовтня 2018

Увага! Україна переходить на зимовий час. У ніч на неділю, з 27 на 28 жовтня, стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

годинник перевод годин


Україна переходить на зимовий час

У 2018 році перехід на зимовий час в Україні заплановано у ніч на неділю, 28 жовтня,

Так, о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

    Переведення годинників може погіршити фізичний стан через стрес, який відчуває організм від зміни часу.

   Хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії – якщо один із цих випадків ваш, то ви перебуваєте в групі ризику.

Ось, що потрібно знати про потенційні небезпеки.

1. Відповідно до низки досліджень, в перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфfрктів і самoгyбств. Перша пов’язана зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

2. Самогyбства є наслідком загострення сезонної дeпресії. Його викликає скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження. Якщо ви схильні до депресії, постарайтеся максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті, адже будь-яка з них може зіграти роль “спускового гачка”.

3. За статистикою, в перший день після переведення стрілок на годину назад зростає кількість дoрожньо-трaнспортних пригод. Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і в цілому схильні нервувати від браку сну, постарайтеся не сідати за кермо.

4. Найкращий спосіб захистити від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до переведення годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин. Також у цей період рекомендується уникати денного сну і пити каву в другій половині дня.

5. Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть “включити” в організмі потрібний час. Адже через пробудження в темряві циркадний ритм організму порушується, пояснюють медики. А від цього ритму безпосередньо залежить робота імунної системи.