Новини

14 Жовтня 2019

Колектив вітає всіх зі святом Покрова Пресвятої Богородиці

pokrova

 Колектив вітає всіх зі святом Покрова Пресвятої Богородиці

  Серед українців, які постійно страждали від набігів, ця легенда набула особливої популярності. Під могутній Покров Богородиці прибігали наші князі і королі, козаки і січові стрільці. Згадаймо князя Ярослава Мудрого, який після перемоги над печенігами в 1037 році віддав увесь свій народ і державу в опіку Божої Матері. І так з волі нашого монарха Пресвята Богородиця стала офіційною Заступницею, Покровителькою й Царицею нашого народу.

   Козаки також з особливою довірою ставилися до опіки Богородиці.pokrova-2 Ідучи в похід і вертаючись з нього, вони спішили до Неї зі щирою просьбою про заступництво і з подякою за вислухані молитви. В їхній бойовій пісні "Нумо, хлопці, до зброї" є такі слова: "Нам поможе св. Юрій ще й Пречиста Мати турка звоювати". Щорічно у цей день козаки з великою урочистістю відзначали це свято на Січі у своєму головному храмі св. Покрови.

   Діва Марія - Покровителька відважних воїнів-захисників Батьківщини. Вона допомагає подолати ворога і визволяє з неволі.

   Увесь наш народ завжди з великим довір'ям прибігав і прибігає до Божої Матері та взиває Її помочі чи то в справах особистих, чи родинних, чи в часи всенародного лихоліття. Її свята ікона знаходиться у кожній українській хаті. В історії нашого народу записано багато чудесних випадків помочі Божої Матері, особливо під час нападу ворогів на нашу землю.

   Покров Пресвятої Богородиці святкуємо 14 жовтня.

В Україні це свято відзначають дуже врочисто і величаво.

Пусть в этот день немого октября,   

На каждый дом опустится покой,

Поздравим же друг друга мы, друзья

С Покровом Богородицы Святой.