Столяр судновий, верстатник деревообробних верстатівСтоляр судновий, верстатник деревообробних верстатів

Столяр судновий

 

Набір до навчальних груп

тимчасово призупинено з 2014-2015 н.р.

 

Кваліфікаційна характеристика

 

Професія: Столяр судновий, верстатник деревообробних верстаів

Кваліфікація: IIIV розряд 

Характеристика робіт:

  Виробництво та ремонт суден, суднокорпусні роботи, оброблення деревини та вироблення виробів з деревини.stolar

  Столяр виконує цілий комплекс робіт. Він займається обробкою деревини, виготовляє з неї вироби: робить лижі, сходові огорожі, столи, дивани і т.д. Особливо великий внесок роблять столяри в будівельну справу: влаштовують віконні та дверні блоки, монтують перегородки, врізають замки, влаштовують вбудовані меблі і т.д.

   Красиві, витончені, надійні речі може робити тільки людина, що добре обізнана про всі властивості і якості матеріалу.

   Найцікавіше в цій роботі - це можливість проникнути в характер матеріалу, пізнати його, зуміти його правильно використати. Хто спроможний захоплюватись деревом, проникнути в його красу, той легко досягне вершин професійної майстерності. В умілих руках столяра дерево слухняне і податливе, робочий робить із нього чудеса: балясини, різну лиштву (наличники), карнизи, меблі.

Повинен знати: 

    Найменуstolar-2вання та розміщення основних приміщень суден; способи та заходи столярно – монтажних робіт з установлення, кріплення, складання, розбивання, демонтажу та ремонту простих меблів і виробів із м’яких період  деревини у судових приміщеннях; види простих столярних з’єднань; основні породи деревини та їх розпізнавальні ластивості;марки і властивості клеїв, що застосовуються; столярний інструмент, що застосовує; правила читання простих креслень і схем; загальні питання безпеки, електробезпеки в суднових столярних роботах; порядок пуску та зупинки верстата, розмір заготовки і деталей.

   Повинен уміти: 

    Установлювати, закріплювати прості нештатні меблі з м’яких порід деревини або не лицьованих щитів, об решітник для кріплення ізоляції, деталей оздоблення суднових приміщень (розкладки, галтелі) за розміткою. Складати прості ящики з готових деталей. Розпилювати та  стругати вручну бруски з м’яких порід деревини. Виконувати прості столярні з’єднання. Демонтування нештатні меблі та вироби обладнання пstolar-3реміщень без збереження лакової поверхні. Готувати столярні клеї. Наносити клеї вручну на деталі, що склеюються, та видаляти потьоки клею з деталей та вузлів. Установлювати шканти на клею. Шпаклювати та грунтувати кромки азбоселитових плит,фарбувати місця підгонки торців дерев’яного обрешетника. Заточувати простий столярний інструмент. Виконувати роботи на стрічкових, кругопиляльних, стругальних верстатів під керівництвом столяра суднового більш високої кваліфікації; подає та розміщує заготовки на робочих місцях. Приймає деталі після їх обробки на верстатах. Виконує допоміжні роботи під керівництвом верстатника вищої кваліфікації. Складає деталі на спеціально відведене місце.